23.01.2021, 15:40 CET
Në Sheshin “Iliria” në Tetovë, koalicioni “Tash është koha”, ASH-AAA, prezantoi kandidatët për deputetë. Kryetari i Alternativës , Afrim Gashi, bartës i listës në zonën zgjedhore 2, tha se dita e zgjedhjeve, 15 korriku, është dita kur merret vendimi se në cilën derë do të hyjnë shqiptarët, atë me...
Pas deklaratës së Kadri Veselit, në lidhje me Komandant Drinin, ka reaguar deputeti i VV-së, Dardan Molliqaj. Molliqaj i ka thënë Veselit se për të SHIK-u ka kryer krime në Kosovë. “Për mua SHIK-u ka kryer krime në Kosovë”, ka theksuar Molliqaj, ra..
Për Katalonjën është e mundur një zgjidhje tjetër krahas pavarësisë. Kështu ka deklaruar lideri Carles Puigdemont në një intervistë për të përditshmen belge “Le Soir”. Puigdemont është shprehur në favor të një marrëveshjeje me qeverinë. “Marrëveshja..
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka kujtuar përmes Facebook-ut 19-vjetorin e rënies së komandantit të UÇK-së Mujë Krasniqi dhe bashkëluftëtarëve të tij, Thaçi thotë se komandant ‘Kapuçi’ me guximin e tij ishte frymëzim I ushtarëve të UÇK-së në çdo..
Presidenti Hashim Thaçi, e ka rithënë edhe një herë se fajtor për izolimin e kosovarëve është Bashkimi Europian, por edhe institucionet e vendit që i kanë dhënë pretekst këtij izolimi, njofton Klan Kosova. “Duhet gjetur mënyra që të tejkalohet kjo f..
Maqedonia e Veriut do të gjejë rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian përmes bashkëpunimit dhe kompromisit, përmes demokracisë dhe sundimit të ligjit, tha Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas pas takimit me Ministrin e Jashtëm, Nikolla Dimitrov. Maqedonia e Veriut është pjesë e Evropës. Do të vazhdoj të punoj për...
LSDM fillon negociatat serioze me kryetarët partive politike, me grupet e punës, anëtarët e kryesive të partive, për një mandat të plotë katërvjeçar të shumicës stabile në Parlament dhe formimin e Qeverisë së përkushtuar, e cila do të lëvizë shpejtë përpara në rrugën evropiane dhe rrugën e ekonomisë dhe...
Gjatë ditës së sotme në fshatin Bardhosh të Prishtinës ka ndërruar jetë një burrë i moshës 37 vjeçare, që, sipas policisë, kjo vdekje po cilësohet si e dyshimtë. Burime të Indeksonline tregojnë se bëhet fjalë për një person me inicialet B.J. Ndërsa..
Në Zelandën e Re nuk ka asnjë rast të ri me koronavirus prej disa javësh. Prandaj shteti ka vendosur që të heqë pothuajse të gjitha kufizimet. Në këtë mënyrë, vendi do të shkojë në nivelin një, më i ulëti i sistemit të alarmit. Në këtë mënyrë, atje nuk do të...
Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur një grua theret për vdekje, pas një mosmarrëveshje që pati me një grua tjetër në afërsi të stacionit të metrosë në qytetin e New Yorkut. Latanya Watson, 30-vjeçe, është mbytur pasi ishte kacafytur me një grua tjetër derisa po ecte në drejtim të...