25.06.2022, 15:33 CEST
Fatmir Spahiu i Lëvizjes BESA në një status në facebook ka thënë disa fjalë për koncertin e organizuar nga BDI, konkretisht për manifestimin e 20 vjetorit të kësaj partie! Për më shumë informacion 👇🏻 “Manifestimi me rastin e 20 vjetorit të themelimit të BDI-së, mbeti nën hijen e Taynas, Kidës, Ledrit të...
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut druajnë se nga sot do të përballen me valë të re të rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore bazë, pasi pres sot skadon masa e Qeverisë për marzhën tregtare. Kjo masë ishte vendosur më 1 mars me qëllim kufizimin e fitimit për tregtinë me shumicë...
Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe tre të akuzuarit tjerë Ekrem Tahiri, Fitim Mustafa dhe Gëzim Dushi, u deklaruan të pafajshëm në seancën fillestare të mërkurën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, lidhur me akuzat për korrupsion. Këtë deklarim, katër të akuzuarit e bënë pasi aktakuza u konsiderua e lexuar,...
Kreu i Komunës së Tetovës, z. Bilall Kasami, nga rrjeti i tij social ka bërë të ditur që zjarri që kaploi depon e "PoFix", përfundimisht është shuar, përcjell gjurmë.info! Kasami falenderon Njësitin Territorial kundër Zjarrit dhe njerëzit e vullnetit të mirë që dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm këto dy ditë,...
Kreu i Komunës së Tetovës z. Bilall Kasami ne statusin e tij në facebook ka dhënë lajmin e mirë për qytetarët e Tetovës, zjarri që e kaploi depon e fabrikës “Pofix” më në fund u shua! “LAJMI I MIRË 😍 Pas shumë përpjekjeve nga ana e ekipit të Njësitit...
Ajri në qytetun e Tetovës nuk është i dëmshëm! Lexo statusin që ka postuar Komuna e Tetovës në facebook “Të nderuar qytetarë të Tetovës; Edhe pse sot në qytetin tonë kundërmon erë shumë e keqe për shkak të zjarrit të djeshëm në një fabrikë për materiale izoluese, duam të njoftojmë qytetarët...
Komisioni Rregullator për Energjetikë informon se ka sjellë vendim për ndryshimin e çmimeve të derivateve të naftës. Prej mesnatës së sotme, çmimi i benzinës do të rritet për 0,5 denarë, ndërsa çmimi i naftës do të lirohet për 1 denarë. Çmimet të cilat do të jenë në fuqi nga 00:01 i...
Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme në rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë zonave urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi. LAMM rekomandon rregullim të shpejtësisë, respektim të sinjalistikës së vendosur në komunikacion dhe...
Lufta në Ukrainë së shpejti mund të shkaktojë një krizë globale ushqimore që mund të zgjasë me vite, ka paralajmëruar OKB-ja. Sekretari i Përgjithshëm, Antonio Guterres tha se lufta kishte përkeqësuar pasigurinë ushqimore në vendet më të varfra për shkak të rritjes së çmimeve. Disa vende mund të përballen me zi...
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme të jashtëzakonshme ka vendosur të autorizojë Përfaqësuesin e Përhershëm të vendit tonë në NATO, ambasadorin Dane Taleski, të miratojë anëtarësimin e Mbretërisë së Suedisë dhe Republikës së Finlandës në NATO./TV21