26.06.2022, 8:01 CEST
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të ketë vranësira lokale dhe erë e lehtë nga drejtimi verior. Pas dite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën lindore të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë...
Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira dhe më freskët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu. Në mesditë priten kushte për paraqitje të izoluar të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare verilindore. Temperatura minimale pritet të jetë 4 gradë Celsius,...
Moti ditën e sotme në vendin tonë do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshëm atmosferike. Sipas Meteoalb gjatë paradites do të ketë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Ndërsa në orët në vijim do të ketë shtim të përkohëshëm të vranësirave në zonat e ulëta dhe...
Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut. Pasdite dhe në disa vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Në disa lokacione do të ketë paraqitje të motit të keq me shi të rrëmbyeshëm intensiv, erë e përforcuar dhe...