28.10.2021, 13:17 CEST
Kreshnik Bekteshi nga BDI në emisionin 24 Analiza theksoi se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe thotë se do të fitojnë më shumë me zgjedhjet lokale. Ne do të marrim më shumë, dhe njëra prej tyre do të jetë komuna e Gostivarit. Ne nuk e menaxhojmë atë...
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka ftuar drejtuesit e partisë Alternativa që pas zgjedhjeve lokale ta shqyrtojnë seriozisht mundësinë e rikthimit në partinë që bashkërisht e themeluan. Në një intervistë për gazetën LAJM, Kasami tha se rezultatet e zgjedhjeve do të jenë motiv shtesë për ribashkimin e themeluesve...
Bashkimi Demokratik për Integrim mbrëmë ka mbajtur Tubim parazgjedhor në Komunën e Bërvenicës ku ka prezantuar kandidatin për kryetar të kësaj komune Arkin Jahiji, listën e kandidatëve për këshilltarë si dhe programin zgjedhor. Të pranishmëve i’u drejtuan kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi si dhe kandidati për kryetar...
Kandidati për kryetar të komunës së Tetovës, Bilall Kasami në "Rruga drejt" së bashku me kundërkandidatët tjerë kanë shpalosur programet e tyre për Tetovën. Sa i përket partizimit të arsimit, Kasami ka deklaruar se edhe kjo ka zgjidhje duke thënë se arsimtarët do të zgjedhin drejtorin, për të qenë larg...
Kandidati për kryetar të komunës së Tetovës, Bilall Kasami në "Rruga drejt" së bashku me kundërkandidatët tjerë kanë shpalosur programet e tyre për Tetovën. “Ka problem në shpërndarjen e ujit në rrjet. Rrjeti është i vjetër dhe nuk bëhet shpërndarja dhe bëhet plasja e gypave. Ne do të ndërrojmë rrjetin...
Kandidati për kryetar të komunës së Kumanovës nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Toni Mihajllovski ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Si pasojë, ai do të qëndrojë në izolim, me çka ka ndërprerë fushatën zgjedhore. Kujtojmë se zgjedhjet lokale janë pas 10 ditësh, ndërkaq Mihajllovski ekipit të vet i dëshiron punë...
Sot në emisionin e pasditës PASTEL ishte i ftuar Sadi Bexheti dhe vajza e tijë. Përveç anës profesionale aty u fol edhe për pjesën e ndjeshme “familja”. Në një sekuencë të shkëputur nga emisioni Sadi Bexheti flet me shumë dhimbje për humbjen e djalit dhe gruas së tij. Ai shprehet...
Bllokadat drejt aspiratave nuk duhet të na lëkundin dhe rruga duhet vazhduar tha ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani, ndërsa shtoi se nuk arsyeton vendimet e paqëndrueshme të BE-së ndaj rajonit. “Qëllimi ynë është i paalternativë se ne duhet të gjejmë zgjidhje për të tejkaluar të gjitha pengesat...
Prokurorët në Austri kontrolluan këtë mëngjes zyrat e kancelarit Sebastian Kurz, ato të këshilltarëve të tij më të afërt dhe selinë e partisë konservatore në Vjenë, mes dyshimeve se kreu i ekzekutivit ka përdorur fonde qeveritare për të siguruar nja mbulim të favorshëm mediatik. Prokurorët në Austri kontrolluan këtë mëngjes...
Nuk e di nëse e vërejtët, mbrëmë kur po e shfletoja facebook-un aq bukur ju rinin Plisat mbi kokë të gjithë juve që ishit pjesë e tubimit në Strimnicë, kështu që më bëtë goxha xhelozë se nuk isha pjesë e atij tubimi dhe shumë me krenari po ju shihja...