01.03.2021, 14:14 CET
Prej vjeshtës së këtij viti, vetëm një pjesë e caktuar e punëtorëve do të punojnë ditën e diel. Për këtë, ata do të fitojnë mëditje shtesë prej 50 për qind si dhe një ditë të lirë Fisnik PASHOLLI Shkup, 10 shkurt – Prej vjeshtës së këtij viti, vetëm një pjesë e caktuar...
Mbrëmë, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria L.A. 31 vjeçar nga Haraçina, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “prodhim dhe lëshim në qarkullim të substancave narkotike”, dhe armëmbajtjes pa leje. “Pas informatave të marra paraprake, gjatë ditës së djeshme është kryer bastisje në dy lokacione në fshatin...
Them se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare, deklaroi sot kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. “Nuk e di unë atë se cilët kozmonautë shohin nga Hëna dhe se si do të ndodh kjo, por unë them se zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare nuk do të ketë, për...
Është ndërprerë pagesa e projekteve kulturore për vitin 2020, vendosi qeveria në seancën e sotme dhe udhëzoi Ministrinë e Kulturës të thërriste Inspektimin Financiar. “Qeveria rishikoi dhe miratoi Informacionin mbi detyrimet e përgjithshme të papaguara të Ministrisë së Kulturës për projektet e zgjedhura në Konkurset Vjetore për financimin e projekteve...
Sot edhe zyrtarisht Dr.Besnik Zeqiri nga rradhet e Lëvizjes Besa,  ish drejtori, mori në dorëzim udhëheqjen e Institutit për sëmundje të mushkërive te fëmijët “KOZLE”- Shkup. Gjatë pranimit të detyrës Dr.Besnik Zeqiri dhe Dr.Angelço Andonovski zhvilluan një bisedë konstruktive e në ndërkohë u shkëmbyen përvojat e tyre, si dhe Dr.Andonovski...
Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në një paraqitje televizive në Klan Maqedoni në emisionin Klan Debat, ka mbështetur iniciativën e Lëvizjes BESA, në lidhje me Ligjin për Letërnjoftim.   Ai ka thënë se ky ligj buron nga ndryshimet kushtetuese dhe se ditën e premte do ta shqyrtojë...
Trupi i pajetë i pacientit është shtrirë para spitalit dhe në momentin që policia po kontrollon. Sipas informacionit fillestar në Kanal 5, ky është një burrë 50-vjeçar i cili doli pozitiv në Kovid19. Ai ishte shtrirë në spitalin 8 shtatori në repartin e Covid dhe I njejti u hodh sot...
Në territorin e komunës së Çairit dje janë shqiptuar gjithsej 94 masa, mes të cilëve 11 për ngasje pa patentë shoferi, pesë për automjete me defekt teknik dhe të paregjistruara dhe shtatë sanksione për përdorimin e celularit. Siç komunikuan nga Ministria e Punëve të Brendshme, tetë masa janë shqiptuar për...
Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela gjatë ditës së sotme do të jetë mysafir i Albin Kurtit gjatë aktiviteteve që Vetëvendosje i organizon në qytetin e Prizrenit. Takimin e ka bërë të ditur Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, i cili njofton se Sela do t’i bashkohet karvanit...
Me propozim të Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria solli Vendim për ndërprerjen e vlefshmërisë të vendimit për dhënien e miratimit për kultivimin e kanabisit për qëllime mjekësore për Kompaninë për prodhim, tregti dhe shërbime “5 LETERS” SHPK Resnjë. “Ky vendim është marrë duke u bazuar në mendimin e Komisionit për vlerësimin...