21.05.2022, 23:47 CEST
Prodhuesi i elektronikës IT me bazë në Kaliforni e justifikon këtë duke zvogëluar ndikimin e tij negativ në mjedis, por nga mënyra se si kompania bëri mbi 6.5 miliardë dollarë me këtë lëvizje, të cilën Apple harroi ta thoshte, por njerëzit e njohur me situatën e kuptuan lehtësisht. Samsung...
Kanabisi do të testohet si një ilaç për qetësimin e dhimbjeve te mijëra britanikë – të cilët, nëse janë të suksesshëm, mund ta shohin ilaçin të përshkruar në Shërbimin Shëndetësor Kombëtar (NHS). Kanabisi do të merret çdo ditë përmes inhalatorëve në provën me pesë mijë pjesëmarrës me dhimbje kronike, të...
Garry Kasparov, shahisti më i mirë në histori, ka kritikuar Vladimir Putinin dhe njëkohësisht Perëndimin për luftën në Ukrainë, përcjell CNNA2. Me banim në Nju Jork, Kasparov tha për një emision televiziv spanjoll se Putin mund të bëjë ç’të dojë nëse nuk ndalet. “Mendoj se jemi një hap larg Luftës së...
Shefi ekzekutiv i një firme konsulence politike i është përgjigjur një raporti që pretendon se Meta ka paguar kompaninë e tij për të “minuar” rolin e TikTok. E-mailet e brendshme, me sa duket që janë parë nga Washington Post, sugjeronin se “fushata e fitores” së synuar synonte të tregonte TikTok...
Data 1 prill njihet në shumë vende si Dita e Gënjeshtrave. Megjithëse është kthyer tashmë në një traditë në shumë vende, shumë nuk e dinë se nga e ka prejardhjen kjo ditë. Nëse edhe ju bëni pjesë në këtë grup njerëzish, po ju japim një informacion të shkurtër. Dita e...
Disa shenja zodiakale fatkeqësisht, shqetësohen gjithmonë për veten rrallë u bie në mend për të tjerët, madje shpesh i manipulojnë ata që i rrethojnë për të marrë atë që duan. Nëse dikush nga këto shenja zodiakale  papritur kujtohet për ju, me siguri ka nevojë për diçka. Ujori Në vend të tretë...