25.04.2022, 10:14 CEST
Nëse je në grupin e vajzave që të zë një dhimbje koke sa herë shikon JLo në skenë, nuk je vetëm. Të gjitha nën moshën e saj (por edhe mbi të) kanë një gjendje dëshpërimi sa herë u del para syve JLo, megjithatë këngëtarja e famshme, ashtu siç ka...
Në këto ditë të nxehta ajo që duam më shumë është të qendrojmë sa më freskët. Përveç rrobave që duhet t`i zgjedhim me kujdes në mënyrë që të mos jenë materiale që na japin vapë, edhe flokët duhet t’i sajojmë me modele që të duken bukur dhe njëkohësisht të...
Shkurtimi i flokëve ka çmendur Hollywood-in, ndërsa stilistët e famshëm kanë thënë që trendi i frizurave të shkurtra taksa po vjen Bëhuni të guximshme, bëni ndryshimin! Nëse jeni lodhur nga flokët e gjatë dhe dëshironi të provoni diçka të re, atëherë nuk keni nevojë të frikësoheni. Zgjidhni frizurë mashkullore (piksi) apo...
Të gjesh veshjet e duhura për t’u dukur bukur në punë është mjaftueshëm e vështirë, shtoji kësaj edhe faktin që jashtë është shumë nxehtë, puna për të gjetur veshjet e përshtatshme vështirësohet akoma më shumë. Por ka disa gjëra bazike që ju duhen patjetër këtë periudhë, në mënyrë që...
Trendy i pizhamave që vishen për të dalë sa vjen e po shtohet. Nëse më para kostumet që ngjasojnë me pizhamat ishin diçka e pazakontë nëpër rrugët e qytetit, tani është kthyer në diçka normale. Edhe personazhet e njohur shqiptarë nuk i shpëtuan këtij trendi. Ishin prezantueset Rudina Magjistari...
Tani që është ngrohur kaq shumë koha, është e vështirë të gjesh ç`të veshësh që të të mbajë freskët dhe njëkohësisht të jetë veshje e përshtatshme për në punë. Zgjidhja vjen nga koleksionet pranverë-verë 2019. Nga modelet me ngjyrë të kuqe të ndezur të Emilia Wickstead e deri tek...
Meghan Markle bëri një dalje surprizë në ndeshjen e mikeshës së saj, tenistes Serena William. Sigurisht që të gjithë sytë ishin te dukesha, veshja dhe linjat e saj, por ajo që i fiksoi të gjithë ishte një varëse fine floriri me shkronjën A, që Meghan mbante në qafë. Varësja është...
Çdo sezon Chanel propozon veshje dhe kombinime që "vulosin" tendenca unike në botën e modës, të cilat priten me padurim nga ndjekësit e saj. Pikërisht kështu është edhe kostumi Chanel, i dizenjuar sezonin e kaluar nga Karl Lagerfeld, tipik për një look elitar dhe i krijuar enkas për një...
Nëse jeni nga ato vajza që ju pëlqen të vendosni një byzylyk në këmbë, me siguri kjo tendencë e rikthyer do t’ju pëlqejë shumë. Realisht ishte Kylie Jenner, ajo që e solli sërish në vëmendje këtë “stil” të vjetër të vendosjes së unazave në gishtat e këmbëve. Pas saj,...
Më nuk do të shikoni me pa.nik orën, duke u djersitur që do të vonoheni për të shkuar diku, për shkak të kravatës të cilën nuk mund ta lidhni si duhet. Shikoni se si lidhet kravata shpejt dhe në mënyrë të përsosur Sa herë ju ka ndodhur që të nguteni...