15.05.2021, 19:30 CEST
Show Bizz - Rep-artisti i njohur shqiptar, Skivi dje ka publikuar projektin më të ri muzikor.Kënga titullohet “Pikë”, tekstin e ka shkruar vetë artisti, ndërsa për muzikën është përkujdesur Lisa. “Pikë”, është publikuar në kanalin YouTube dhe mbetet të shihet se a do të pëlqehet nga publiku. https://www.youtube.com/watch?v=TcG4Msj_Rfo&feature=emb_err_watch_on_yt
Show Bizz -Ryan Reynolds dhe Blake Lively kanë njoftuar se ata kanë dhuruar 1 milionë dollarë për dy organizata për ndihmë të urisë në linjat e frontit duke ndihmuar disa nga popullsitë më të prekshme gjatë pandemisë së koronavirusit. “Covid-19 ka ndikuar brutalisht të moshuarit dhe familjet me të ardhura...
Show Bizz - Dua Lipa, vazhdon të dëshmojë sukseset e saj çdo ditë e më shumë.   Ylli shqiptar, e cila tashmë jeton dhe vepron në Mbretërinë e Bashkuar, ka arritur të zë vend sërish në top 10-shen e top listave amerikane. 24-vjeçarja është renditur e pesta në top-listën prestigjioze të Billboard,...
Show Bizz - Më 27 shkurt, Hollanda raportoi të infektuarin e parë me koronavirus. Deri në këto momente (e hënë, 9 mars) në Hollandë janë raportuar 3 viktima nga virusi, mirëpo numri i të infektuarve është i lartë, 321 raste, çka vendos në pikëpyetje organizimin e Eurovision Song Contest...
Viti 2019 ka qenë vit i reklamave të këqija, shkruan Ellen E. Jones për “Guardian. Kur është koha e duhur për të arritur në kinema? Nëse përgjigjeni: “Saktësisht 10 minuta para fillimit të reklamave, që të ulem në kohë të shoh trailerët (videot promovuese) e filmave të ardhshëm”, atëherë… urime!...
Përfundimet e filmave shpesh mbeten një mister për shikuesit dhe shkaktojnë shumë argumente mes tyre. Ne mund të mos kemi ide se çfarë do të thoshte regjisori nga skena e fundit ose mund të keqkuptojmë mendimin e krijuesit, veçanërisht nëse ata përdorin metafora dhe alegori. Dhe përshtypja jonë e fundit...
Ajo mund të jetë 93 vjeçe, por Mbretëresha ka dëshmuar se nuk është vendosur plotësisht në mënyrat e saj duke marrë vendimin modern për të shkuar pa gëzof. Pas dekadash me gëzof, madhëria e saj emocionoi për fushatat e të drejtave të kafshëve me vendimin për t’u zhvendosur në pa...
Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle, është një prej njerëzve që ngjall më së shumti interes në media. Javë më parë, u bë e ditur se ajo u fut në listën e 100 njerëzve me ngjyrë më me ndikim në Britaninë e Madhe. Dy javë më parë, u publikua dokumentari “Harry dhe...
Ne po jetojmë në epokën e artë të kinemasë ku standardet për aktrim janë ngritur në mënyrë qesharake të larta. Publiku lehtë mund të tregojë mirë nga aktrimi i keq, dhe kjo ka bërë që aktorët të sjellin lojën e tyre A, nëse dëshirojnë të kenë sukses. Dhe disa aktorë...
Fatma Naçi, tashmë për të gjithë ne është bërë e njohur në saje të bashkëshortit të saj, imamit të njohur Elvis Naçi. Ajo sot ka qenë e ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku ka treguar në detaje se çfarë ndodh brenda familjes së saj të madhe. E njëjta...