28.10.2021, 4:06 CEST
Sipas gazetarit sportiv Fabrizio Romano. Sergio Ramos pritet që të kalojë në radhët e skuadrës francize të Paris Sen Zhermenit, gjatë ditëve të ardhshme. Mediat italiane raportojnë se mbrojtësi spanjoll do t’i bëjë testet mjekësore gjatë javës së ardhshme, pas së cilës Ramos pritet të firmos një kontratë dy vjeçare. Klubi...
Kampionati Evropian “Euro 2020” do të vazhdojë sot me dy ndeshje e para të çerekfnales. Dueli i parë është ndërmjet Zivcrës dhe Spanjës i cili do të zhvillohet me fillim nga ora 18:00. Zviceranët befasuan të gjithë duke eliminuar favoritin e Kampionatit Evropian, Francën në ndeshjen e fundit ndërsa Spanja...
Didie Deshamp do të vazhdojë të jetë në krye të kombëtares së Francës. Trajneri francez, do të vazhdojë të jetë në pankinën e Francës pavarësisht eliminimit nga “Euro 2020”. Sipas “RMC Sport”, eliminimi nga Zvicra apo edhe disponueshmëria e Zidanit, nuk do ta rrezikojnë qëndrimin e Deshampit tek Franca. Sipas...
Një javë nga gjysmëfinalja e parë e Evropianit, Uefa ka nxjerrë në shitje edhe biletat për tre ndeshjet e fundit. Sprinti final i Euro2020 do të zhvillohet i gjithi në Wembley, me qeverinë britanike që ka dakordësi me autoritetet sanitare për të rritur kapacitetin deri në 60 mijë...
Një çerek shekulli nga përballja e famshme e tyre në Euro 1996, Anglia dhe Gjermania takohen përsëri në stadiumin “Wembley” të Londrës, për të zhvilluar ndeshjen e fazës eliminatore të këtij Euro 2020. Në fazën e grupeve, Anglia përfundoi e para në Grupin D duke lënë pas Çekinë, Skocinë...
Ylli i Francës, Kilian Mbape ndoshta ishte shkaktari i eliminimit të Francës nga Zvicra. Mbappe dështoi të shënonte nga penalltia dhe Franca u eliminua nga “Euro 2020”. Pas ndeshjes, francezi kërkoi falje pas penalltisë së humbur, derisa i falënderoi tifozët për mbështetjen. “Më vjen keq për penalltinë. Doja të...
Fusha e blertë e dha verdiktin e saj: Kundërshtarja e Italisë në çerekfinalet e Euro 2020 do të jetë Belgjika e Romelu Lukakut. Përfaqësuesja belge, e drejtuar nga Martinez, mundi 1-0 Portugalinë e Cristiano Ronaldos në raundin e 1/8-ave falë golit të Thorgan Hazard. Duke analizuar kundërshtarët e ardhshëm të të...
Danimarka, Italia, Çekia dhe Belgjika janë katër skuadrat e para që kanë siguruar kalimin në çerekfinalet e Kampionatit Europian. Sot zhvillohen dy ndeshjet e radhës, Kroaci – Spanjë në orën 18:00 dhe Francë – Zvicër në orën 21:00. Duel i zjarrtë pritet mes Kroacisë dhe Spanjës, ku spanjollët llogaritën favoritë në...
Sulmuesi i Belgjikës, Romelu Lukaku ka folur lidhur me Kristiano Ronaldon, pas fitores ndaj Portugalisë. Belgjika shënoi fitore minimale ndaj Portugalisë (1-0), kësisoj u kualifikua në raundin tjetër. Pas ndeshjes, belgu foli për CR7, duke e cilësuar si lojtari më i mirë në botë. “Kristiano Ronaldo është lojtari më i...
Largimi i Hakimit nga Interi nisi të përflitej që në çastin kur drejtuesit e klubit deklaruan se do të duhej të zeronin një bilanc negativ prej 100 milionë eurosh, çka do të thoshte se një prej lojtarëve kryesorë do të duhej të largohej dhe kështu do të ndodhë sepse...