Formula 1 ka publikuar kalendarin për rikthimin e sezonit. Planet janë që rikthimi të ndodhë me garën e 5 korrikut në Spielberg të Austrisë dhe më 12 korrik në Grand Prix të Hungarisë. Pas Silverstonet, skuadrat më pas do të nisen drejt Spanjës për një Grand Prix më 16 gusht, përpara...
Sport - Greg Uitstok ka vendosur rekord të ri në peshëngritje, por nën kësaj radhe nën ujë. Uistok ka arritur që të ngrit peshën prej 50 kg nën ujë plotë 62 herë, me çka ka vendosur rekord të ri dhe është regjistruar emri i tij në librin e rekordeve...
Sport - Italia vazhdon të përballet me probleme të shumta pas situatës së krijuar nga koronavirusi. Së fundi, kreu i Komitetit Olimpik të Italisë, Xhiovani Malago, ka deklaruar se nuk do të ketë stërvitje së paku deri më 27 Prill, ose në fundjavën e 1 Majit. Sipas tij, sporti momentalisht...
Sport - Kapiteni i Barcelonës, Leo Messi këtë javë ishte top lajm në mediumet botërore, pasi u raportua për një kalim të mundshëm të tij tek Interi.Dy duke iu referuar të ardhmes së tij sportive dhe lajmit që ai pagoi 1.6 milionë euro për ta larguar Ronaldinhon nga burgu, Messi...
Sport -  Liga e Sersë A ka marrë sot një vendim unanim sa u përket pagave të futbollistëve dhe trajnerëve, i cili hyn në fuqi menjëherë dhe prek të gjithë klubet italiane, përveç Juventusit, që arriti më herët një akord me futbollistët e tij. Kështu në komunikatën e lëshuar ditën...
Sport - Ish kampioni i boksit, Amir Kan ka lansuar disa videomateriale në të cilën theksohet se virusi “Covid 19” është krijuar qëllimisht për të vendosur njerëzit në karantin dhe në kohë të njëjtë të testohet dhe të vendoset globalisht rrejti 5G. Ish kampioni i boksit dhe njëri ndër boksierët...
Sport - Barcelona nuk ka dëshirë të shesë sulmuesin francez, Ousmane Dembele, por do ta bënte këtë vetëm për një çmim më të lartë.Dembele ka qenë i lidhur me një largim dhe klubi anglez, Liverpooli, ka qenë i lidhur me sulmuesin francez. Sipas gazetës Mundo Deportivo, Barcelona nuk e ka ndërmend...
Sport - Sipas një deklarate të lëshuar sot, Premier Liga e Anglisë nuk pritet të luhet së shpejti. “U pajtuam që Premier Liga nuk do të nisë në fillim të majit dhe sezoni 2019/20 do të kthehet vetëm kur është e sigurt dhe e përshtatshme për ta bërë”, shkruan Euronews,...
Sport - Real Madridi po mendon largimin e 12 lojtarëve këtë verë, për të mbushur arkat nga shitjet, por dhe për t’i zvogëluar shpenzimet Klubi i La Ligas do të jetë i kufizuara për të patur 25 lojtarë në listën për sezonin e ardhshëm.Zinedine Zidane aktualisht ka 37 lojtarë në...
Sport - Shtëpia e Futbolli të Evropës për herë të dytë anuloi sfidat e balotazhit nga Liga e Kombëve, mes të cilave edhe përballja mes Maqedonisë dhe Kosovës, për shkak të pandemisë “Covid 19”. Përballja e caktuar për 26 mars, e pastaj më 4 qershor, tani më do të prolongohet...