04.06.2022, 15:08 CEST
Kreu i Komunës së Tetovës, z. Bilall Kasami, ka bërë të ditur se edhe përkundër vështirësive financiare dhe bllokimeve të shumta që ka Komuna e Tetovës, me përkushtimin maksimal  administratës komunale u janë lëshuar gjysma e vlerës së pagës (regres) në prag të festës së Bajramit. Kjo ndodh për herë...
Kreu i SASHK-ut, Jakim Nedellkov në rrjetin social facebook mëngjesin e sotëm ka shkruar se sot është dita “D” për punonjësit në arsim. Ai thotë se sot është dita për luftë sindikale për realizimin e të drejtave sociale, për veten, familjen, punën, nxënësit dhe prindërit por edhe shoqërinë. “Të jemi...
Një nga bankat më të mëdha të Francës, Societe Generale, bëri të ditur se do t’i ndalojë aktivitetet në Rusi, për shkak të pushtimit të Ukrainës. Ajo po ashtu njoftoi se do t’i shesë aksionet e saj te banka ruse, Rosbank, dhe te filialet e sigurimeve të huadhënësit rus. Societe Generale...
Pas nisjes së hetimit kundër tij, Muhamed Zekiri ka dhënë dorëheqje nga posti i sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, transmeton TV21. “I nderuar kryeministër i RMV, z.Dimitar Kovaçevski Gjatë karrierës sime gjithmonë kam zgjedhur rrugën e vërtet, rrugën e ndershmërisë, te drejtës dhe të vërtetës. Andaj duke qëndruar mbi këto vlera të jetës...
Bjellorusia shpalli sot listën e “vendeve armiqësore”, e cila përveç vendeve anëtare të BE-së përfshin 12 vende të tjera – Shtetet e Bashkuara, Britanin[, Australinë, Kanadanë, Norvegjinë, Zelandën e Re, Shqipërinë, Islandën, Maqedoninë e Veriut, Lihtenshtajnin, Malin e Zi dhe Zvicrën, njoftoi Interfax, transmeton gjurme.info Presidenti i Bjellorusisë Alexander Lukashenko ka...
Moti ditën e sotme në vendin tonë do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshëm atmosferike. Sipas Meteoalb gjatë paradites do të ketë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Ndërsa në orët në vijim do të ketë shtim të përkohëshëm të vranësirave në zonat e ulëta dhe...
Keshilltarët e BDI dhe LSDM me çdo kusht mbrojnë planin urbanistik në shërbim të biznesmenit Daka Davidoviç Sot, në Tetovë po mbahet seanca e rradhës e këshillit komunal ku si rend dite është edhe pezullimi i punës së planit detal urbanistik blloku urban 57/A apo Shik Jellak në pronësi të...
Shorti për fazën e grupeve të Kampionatit Botëror “Katari 2022” ka filluar në Doha. Kampionati Botëror do të nisë më 21 nëntor dhe finalja e madhe do të luhet më 18 dhjetor. Katari si vend mikpritës do të jetë në vazon e parë dhe në grupin A. Në total do...
Në mes të kritikave për respektin e tij të lartë për presidentin rus ish-presidenti Donald Trump përdori këtë javë një intervistë me “Just the News” për t’i kërkuar Putinit të publikojë çdo informacion kompromentues dhe të dëmshëm që mnd të ketë ai për familjen Biden. Ish-presidenti Donald Trump pretendon...
Futbollistët e Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi dhe Aleksandar Trajkovski si dhe seleksionuesi Bllagoja Milevski do të kenë pasaportë diplomatike të Maqedonisë së Veriut. Këtë e bëri të ditur ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani i cili theksoi se kjo erdhi nga, siç e quan ai, goli...