26.05.2022, 20:15 CEST
Kryetari i komunës Tetovës, Bilall Kasami në një konferencë për shtyp ka shpalosur aferë milionëshe që është krijuar nga ish udhëheqësia e kaluar. Kryetari komunës Kasami për këtë aferë ka parashtruar edhe padi penale. Sipas kryetarit të komunës vetëm në një lëndë ku vlera e ekspropejimit ka qenë 3...
Në një komunikatë me shkrim partia në pushtet LSDM akuzon kreun e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski se po punon për interesa të huaja. Sipas tyre Mickoski po punon nën urdhërat e Nikolla Gruevskit. Gjatë luftës më të madhe ekonomike dhe energjetike, Hristijan Mickoski në vend që të ofrojë konstruktivitet, paralajmëron bllokada...
Pas një sezoni të suksesshëm me Shkëndijën e Tetovës në kampionat, talenti Blerton Baftijari ka marrë ftesë nga përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në volejboll për Ligën e Argjendtë të Europianit që do të zhvillohet nga 25 maji deri më 19 korrik të këtij viti. Ftesa ka ardhur në...
Shkup, 11 prill – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi verior.
Dashi – Fillimi i kësaj dite pranvere ka në fokus Venusin që ju shikon duke buzëqeshur dhe dashamirës nga të gjitha këndvështrimet. Do të jetë komponenti individual i intuitës, që përfaqëson planeti, së bashku me aftësinë për të parë larg, për t’ju ndihmuar të mos humbisni kurrë busullën. Demi – Dita...
Bashkësia Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut dje ka mbajtur mbledhje në të cilën ka sjellë disa vendime. Baby Boo Mes të tjerash, njoftohet se këtë vit do të organizohet udhëtimi për kryerjen e Haxhit, ritual fetar i cili nuk u realizua vitin e kaluar për shkak të pandemisë së Covid-19. BFI...
Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami, sot kishte bërë intervenim ne disa rrugë të qytetit, gjithashtu ishte potencuar se Komuna e Tetovës do të vazhdojë me sanimin dhe mbushjen jo vetëm të gropave, por do të ketë intervenime edhe në shumë segmente të tjera si trotuare, rrugë, rrugica...
Çmimet me pakicë të "Eurosuper BS-95" dhe "Eurosuper BS-98" dhe "Eurodiesel" (DE V) dhe karburantit M-1 NS nuk ndryshojnë, si dhe çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë shtëpiake ( EL-1 ) rritet 2,00 denarë / l. Nga data 23.3.2022, nga data 00.01, çmimet maksimale të derivateve të naftës...
Zv.ministrja e Bujqësisë në Shqipëri, Ermira Gjeçi thotë se për dëmshpërblimin e kompanisë që ka humbur mijëra shpendë nga virusi, do të zbatohet ligji në fuqi. Dëmshpërblimi është i parashikuar me ligj vetëm në rast se vërtetohet se kemi të bëjmë me grip shpendësh.   Sipas ministres rezultati i analizave në laboratorin...
Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot ishte takuar me ambasadorin e UNDP-së Armen Grigorian, në dialogun e tyre ishin përfshirë vetëm tema pozitive, si përshembull rregullimi i murit ne Banjën e Tetovës, si dhe shumë projekte të ndryshme në interes të qytetarëve informon Gjurmë.info   Për më tepër informacion...