Nesër Tetova do të jetë nikoqire e figurave më të rëndësishme shqiptare në Maqedoni.
Portali Sakte.net mëson se nesër, e mërkurë 25 tetor, me fillim në ora 12.00, kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami dhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët, z. Ziadin Sela do të realizojnë takim me intelektualët e shquar shqiptarë në Universitetin e Evropës Juglindore.
Më pas, të dy liderët, Kasami dhe Sela do të zhvillojnë takime me qytetarë në Tetovë.