Është përmbyllur votimi i raundit të dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoni. Brenda pak orësh do të shpallen rezultatet dhe do të kuptohet se kush do të udhëheqë më komunën e Çairit ku në garë janë Zeqirija Ibrahimi nga radhët e Lëvizjes BESA dhe kandidati i BDI – së, Visar Ganiu./Sakte.net