Është përmbyllur votimi i raundit të dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoni. Brenda pak orësh do të shpallen rezultatet dhe do të kuptohet se kush do të udhëheqë më komunën e Gostivarit. Në garë janë kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari dhe ish kryetari i kësaj komune nga BDI, Nevzat Bejta./Sakte.net