Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka thënë se partia e saj dhe opozita janë duke punuar në mënyrë intensive që ta rrëzojnë këtë Qeveri.

Ajo në një prononcim për “Zeri.info”, ka thënë se janë duke punuar që pas vitit të ri të shkohet në zgjedhje të përgjithshme.

“Unë mund të them që ne po punojmë çdo ditë që pas vitit të ri ne të shkojmë në zgjedhje”, ka deklaruar Gaxherri për “Zeri.info”.