Deri të premten do të mbizotërojë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të pakta, ndërkaq nga e shtuna pritet valë me reshje të shiut në pjesën më të madhe të vendit.

Temperatura minimale do të sillet nga 6 deri në 13 gradë, ndërkaq ato maksimale prej 19 deri në 25 gradë.