Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka denoncuar kryeministrin Edi Rama përmes një video, ndërsa theksoi se ka nisur numërimi mbrapsht për largimin e tij nga pushteti. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Bardhi e cilësoi kreun e qeverisë kampion në mashtrim.

“Kampion në mashtrim, kampion në korrupsion, kampion në gënjeshtra. Edi Rama është kryeministri që u ka bërë keq shqiptarëve me dashje. I ka vjedhur që nga pronat, tek koncesionet e PPP-të deri tek tenderat sekretë për ilaçe dhe letër higjenike. Për kryeministrin më të dështuar ka nisur numërimi mbrapsht për largimin e tij.”,- tha Bardhi.