Sergio Ramos beson se Real Madrid ende ka mundësi të luftojë për kreun e tabelës edhe pse ka aktualisht 8 pikë më pak se Barcelona.

Sergio Ramos nuk dorëzohet në garë për titull të kampionit në La Ligë.

Kapiteni i Real Madridit beson se skuadra ende ka mundësi të luftojë për kreun e tabelës edhe pse ka aktualisht 8 pikë më pak se Barcelona.

“Nuk është hera e parë që gjendemi tetë pikë mbrapa, por duhet të mësojmë nga gabimet në mënyrë që mos t’i përsërisim. Do të tentojmë të fitojmë pikë në maksimum sepse me diferencën në pikë dhe me Barcelonën që s’po gabon shpesh, mund ta na kushtojë titulli”, ka thënë ai. /Lajmi.net/