Zinedin Zidan është pres konfencën e zakonshme para përballjes së ardhshme në La Liga, solli një lajm të keq për të adhuruesit e skuadrës madrilene. Trajneri francez konfirmoi se bellgu Eden Hazard nuk do të luajë në sfidën e ardhshme, të programuar për ditën e shtunë, kundër Barcelonës në Madrid.

“Ndeshja e nesërme nuk do ta vendosë fituesin e La Ligas, Atletiko Madridi është akoma në krye të tabeles. Hazard nuk është akoma gati,” tha mes tjerash Zidan.

Ditëve të fundit, Eden Hazard është parë në stërvitjet me grupin e futbollistëve dhe mediat shkuan një hap para duke potencuar se ai është gati për sfidën ndaj Barcelonës.