Kjo veturë me të vërtetë është bishë – por edhe e bukur!

Mercedes-Benz së shpejti do ta lansojë veturën më të re të modelit G-Class, transmeton Lajmi.net

Vetura do të ketë një motor prej 4.5 litra (V8) që mundëson 450 kuaj fuqi dhe shpejtësi 0 – 100 kmh për 5.8 sekonda.

Përveç dizajnit të jashtëm që është fantastik, vetura edhe nga brenda është e jashtëzakonshme dhe tejet komode, shikoni fotografitë./Lajmi.net/